Kezdőlap Rovatok Hírek, érdekességek Tokiói maraton

Ma került megrendezésre a 2013-as Tokiói Maraton.

Fotó: AP Photo

Helyi idő szerint 9:10 perckor dörrent el a startjelzés a férfi és a női maraton is a Tokiói Fővárosi Kormányhivatal előtt.

36.000 futó vett részt a versenyen, 96 százalékuk teljesítette a távot hét órán belül.

A maraton mellett volt egy 1 óra 40 perc alatt teljesítendő 10 km-es futam is a 18 éven aluliaknak, illetve mozgáskorlátozottaknak, kerekesszékeseknek, szervátültetésben részesülteknek, gyengén látóknak és mentálisan sérülteknek, külön kategóriákban.

A maraton útvonala: Tokiói Fővárosi Kormányhivatal- Iidabasi - Császári Palota- Hibija - Sinagava - Ginza - Nihonbasi - Aszakusza Kaminari-mon - Cukidzsi - Tojoszu - Tokyo Big Sight volt, vagyis a futók a város turisztikai nevezetességeit is megcsodálhatták.

A férfi maratont a kenyai Dennis Kimetto nyerte, a nőit az etiópiai Aberu Kebede.

Még nem írt senki ezzel a cikkel kapcsolatban.
Ha szeretnél hozzászólni, akkor jelentkezz be vagy regisztrálj.