Kezdőlap Rovatok Küzdősport A világ legjobbjai között a magyar WKF karate válogatott
Szenzációs végeredmények a tokiói VB-ről

Több, mint 100 ország, ezer versenyző, 4 nap non-stop küzdelem és kata,  fergeteges bemutatók, gigászi küzdelmek - ez jellemezte a 19. tokiói WKF karate VB-t, amelyen versenyzőink kiválóan megállták a helyüket.

A női csapat kemény csatákat követően, szoros küzdelemben alulmaradva az olasz válogatottal szemben a megtisztelő 7. helyen végzett. A csapat tagjai: Tóth Bea, Lassingleitner Fruzsina és Klima Zsuzsanna.

S. Kovács Ádám először egy új-zélandi versenyzőt győzött le, majd utána sorban következett egy kanadai, kuwaiti, olasz, majd egy japán versenyző, akik személyesen is megtapasztalhatták Ádám kiváló közdelmi képességeit a küzdőtéren.

A döntőben megismétlődött a mexikói VB 65 kg-os döntője, szintén az amerikai George Kakotta ellen, aki rendkivül szoros csatában szerezte meg a végső győzelmet minden idők egyik legemlékezetesebb VB-jén.

Sajnos két kiváló versenyzőnknek, Tóth Beának és Hübner Andrásnak egyéni közdelemben nem sikerült a 8 közé jutnia.

Lassingleitner Fruzsina egyéni 60 kg-os közdelemben nagyszerü mérkőzéseket követöen az 5-8 helyen zárta a VB-t.

Klima Zsuzsa +60 kg-ban egy nyert és egy vesztes mérkőzést követően a vigaszágon a bronzéremért folyó küzdelemben esett ki amerikai riválisával szemben.

Összességében a magyar válogatott a 17. helyen végzett a országok közötti éremtáblázaton.

Még nem írt senki ezzel a cikkel kapcsolatban.
Ha szeretnél hozzászólni, akkor jelentkezz be vagy regisztrálj.